Kedves felvételizők!
A felvételi időszak vége közeledtéhez bizonyára egyre biztosabbak vagytok döntésetekben, átrágtátok magatok megannyi prospektuson és internetes oldalon, melyek sorra kínálják az olyan szakokat, melyekkel tuti befutók lehettek, ha kezetekben fogjátok majd diplomátok. Középiskolásként még kevésbé tudhatjátok, mennyire fontos a gyakorlatiasság és a jó szakmai kapcsolatok kiépítése, ezek nélkül mit sem ér egy elvégzett szak.
A Szolnoki Főiskola mellett számos érv szól, melyek bebizonyítják, az itt végzett hallgatók sikeresen megállják helyüket a nagybetűs Életben is.
De kezdjük az elején: felvételt nyersz egy felsőoktatási intézménybe, részt veszel egy izgalmas gólyatáborban, ahol sok új embert ismerhetsz meg, belevetheted magad a hallgatói évekbe. És ennyi. A legtöbb nagyvárosban az egyetemisták inkább albérletekben laknak, egymástól távol, s a több ezer fős bulikban mindig új és új arcok közt találhatják magukat. Persze, sokak erre vágynak, de nem lenne jobb családias környezetben eltölteni ezeket az éveket? Mikor átkopoghatsz a kollégiumba bárkihez, hogy „Helló, unatkozok, menjünk már le csocsózni a klubba!”, és perceken belül egy teljes csapat jelenik meg, akár este 10 órakor is, pizsamában, majd hajnalig toljátok a spontán csocsóbajnokságot. Vagy gondolj csak bele: ki fogja rád törni az ajtót az albérletben egy átmulatott éjszaka után, hogy „Ébresztőőő, fél óra múlva dolgozatot írunk!”? Regényt lehetne írni a kollégiumi élet előnyeiről, de felesleges, hisz ha jól döntesz, hamarosan Te is átélheted mindezt! Esetleg szolnoki vagy, vagy a közelben laksz és inkább bejárós lennél? Ne aggódj, nem fogsz kimaradni semmiből. Tapasztalatból írom, teljesen más átélni a szolnoki életet középiskolásként, mint hallgatóként. És aki egyszer belekóstol a főiskolás bulikba, nem fog tudni leállni… Az ismeretlen ismerősökből hamar lesz jóbarát, kikre egy idő után úgy gondolsz, mint a második családod, hisz mi EGY CSAPAT VAGYUNK! – és tényleg. Nem megy a matek, esetleg gondot okoz a statisztika? Ne aggódj, könnyen találsz olyan iskolatársat, aki bármikor tud segíteni, és elég csak 1-2 kör italt fizetned neki. :) Ha az idegen nyelveket szeretnéd elsajátítani jobban, a külföldi hallgatókkal nyugodtan beszélgethetsz, esetleg Te is egy általad választott országban töltheted el szakmai gyakorlatod! Görögország, Spanyolország, Amerika, Németország… hogy csak a legnépszerűbbeket említsem. Hisz miért lennél kisegítő egy apró irodában, ha a tengerparton is eltöltheted ezt a pár hónapot?
Ugye, hogy felkeltette érdeklődésed a Szolnoki Főiskola? Most biztos azon gondolkodsz, milyen szakok is állnak rendelkezésedre… Kereskedelem és Marketing, Turizmus és Vendéglátás, Nemzetközi Gazdálkodás, Pénzügy és Számvitel, Műszaki Menedzser, Gazdaság és Vidékfejlesztési Agrármérnök, Mezőgazdasági és élelmiszeripari gépészmérnök, valamint a felsőoktatási szakok (Kereskedelem és Marketing, Turizmus és Vendéglátás, Nemzetközi Gazdálkodás, Pénzügy és Számvitel). Széles a választék, bővebb információkat és pontos leírást a http://felveteli.szolfportal.hu/ oldalon találhatsz.
Ahogy túl vagy a gólyatáboron, az első bálodon, néhány spontán kedd esti partin, pár bortúrán, és a méltán híres Szofi-Napokat is kipihented már, egyre jobban közelít az államvizsga időpontja. Az évek alatt ha azt éreznéd, hogy oké, tanulsz, tanulsz, de nem tudod hogyan tovább, belekóstolhatsz számos más szakmákba is: ha a főzés és rendezvényszervezés érdekel, jelentkezz az Ínyenc Klubba! Ha a média világa vonz (szeretsz írni – fotózni – videózni), legyél SzofiNews szerkesztő! Ha a marketing áll hozzád legközelebb, lépj be a Marketing Csoportba! És ezek csak a legkiemelkedőbbek, hisz ezeken túl megannyi lehetőség vár Rád, ahol tapasztalatokra és ismeretségre tehetsz szert, mely elősegít Téged ahhoz, hogy diplomád átvétele után elhelyezkedj az álommunkahelyeden!